Bricim četras uzvaras Pasaules kausa posmā Rīgā

09/08/2015, by admin, in News, 0 comments

No 31.jūlija līdz 2.augustam Rīgā, Kleistu sporta centrā, norisinājās Centrāleiropas zonas Pasaules kausa posms jāšanas sportā, šķēršļu pārvarēšanā, kur četras lieliskas uzvaras izcīnīja Ģirts Bricis.

Pirmajā un otrajā sacensību dienā ar savu personīgo ķēvi Barletta sportists izcīnīja uzvaras maršrutos ar šķēršļu augstumu līdz 135 cm. Pirmās dienas augstākajā maršrutā (140 cm) Bricis ar astoņus gadus jauno Nīderlandes karaliskās siltasiņu šķirnes zirgu Carlord ierindojās augstajā otrajā pozīcijā, savukārt, nākamajā dienā augstākajā maršrutā ar šo zirgu palika septītais.

Noslēdzošajā sacensību dienā Bricis Latvijai pievienoja vēl vienu uzvaru ar savu zirgu Camparo, ar kuru palika nepārspēts distancē ar pārlekšanu. Pārlekšanai kvalificējās tikai divi sportiskie pāri no 30 dalībniekiem.

Pasaules kausa ietvaros notika izcīņa piecus gadus jauniem zirgiem, kuru sporta gaitas vēl tikai sākas. Arī šajā distancē uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis ar Latvijas šķirnes ķēvi Rigonda, kura dzimusi Tērvetes zirgaudzētavā.

Galvenajā Pasaules kausa etapa Grand Prix maršrutā ar 160 cm augstiem šķēršļiem, kas bija arī kvalifikācija Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, Ģirts Bricis ar Carlord ierindojās 13.vietā.

Uzvaru Rīgas PK posmā izcīnīja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks ar Lietuvas jātniekam Andriusam Petrovam piederošo zirgu Zuko S.

  Foto: Vladislavs Rutkovskis, LJF

Kate Ansone,

LJF preses dienests