Bricis un Cēsnieks noslēdz pasaules kausu Tallinā ar uzvarām un godalgām

13/11/2014, by admin, in News, 0 comments

No 3.-5.oktobrim Tallinā, Saku Suurhall arēnā notika pasaules kausa posms šķēršļu pārvarēšanā CSI2-W Tallin International Horse Show (TIHS), kurā Latvijas jātnieki guva četras uzvaras un virkni godalgu. Sacensībās startēja labākie Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas sportisti no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas, Baltkrievijas, Polijas un Krievijas.

Pirmajā dienā jaunzirgu maršrutā (6/7 gadi; 125/130 cm divas fāzes) otrajā vietā Kristaps Neretnieks ar septiņgadīgo Latvijas šķirnes ķēvi Fortuna, bet Ģirts Bricis ar sešgadīgo KWPN šķirnes ķēvi Dynamique DML – sestajā pozīcijā.

Mazajā aplī (135 cm divas fāzes) piecdesmit deviņu jātnieku konkurencē Ģirts Bricis ar Egano Van Kadal izcīnīja ceturto vietu, bet ar septiņgadīgo Carlord – astoto. Dienas augstākajā maršrutā (lielais aplis, 140 cm) augsto trešo vietu izcīnīja Kristaps Neretnieks ar Romanee Cece, Andis Vārna ar KS Coradina septīto vietu, bet Ģirts Bricis ar Egano Van Kadal – 11.vietu. Kopā maršrutā piedalījās 57 dalībnieki.

Divas lieliskas uzvaras Latvijai sestdien, 4.oktobrī, atnesa Neretnieks un Bricis. Sešus un septiņus gadus jauno zirgu ātruma maršrutu Kristaps Neretnieks ar septiņgadīgo ķēvi Fortuna, kuras īpašnieki ir Neretnieku ģimene, veica bez soda punktiem 47.53 sekundēs, uzrādot labāko rezultātu. Uzreiz aiz Neretnieka, otrajā vietā, Ģirts Bricis ar Dynamique DML (īpašnieki Ģ.Bricis un A.Vasiļjevs), distanci veicot 49.88 sekundēs.  TIHS tradicionālajā sestdienas Six Bar (seši šķēršļi rindā) izcīņā Einārs Cēsnieks ar sev piederošo zirgu Alders izcīnīja dalītu otro vietu.

Ar lielisku Ģirta Briča uzvaru noslēdzās sestdienas galvenais maršruts (lielais aplis 145 cm, ar pārlekšanu). Kopā šeit startēja 50 sportiskie pāri un pārlekšanā piedalījās 12 dalībnieki. Ģ.Bricis ar Emilia Jolie JB (īpašnieki Ģ.Bricis un A.Vasiļjevs) saīsināto distanci veica visātrāk – 36.47 sekundēs, apsteidzot otrās vietas ieguvēju, igaunieti Ebi Līsu Sonajalgu par 4 sekundēm. Kopš 12 gadus Tallinas arēnā tiek organizēta starptautiskā TIHS izcīņa, Latvija pirmo reizi ir izcīnījusi uzvaru šo sacensību sestdienas galvenajā lielā apļa maršrutā.

Svētdien, sacensību noslēdzošajā dienā Ģ.Bricis un K.Neretnieks Latvijai atkal nesa divas uzvaras. Bricis ar sešgadīgo Dynamique DML jaunzirgu finālā ar pārlekšanu, 38 dalībnieku konkurencē saīsināto distanci veica 31,94 sekundēs, uzrādot labāko laiku. Otrajā vietā igauniete Mergita Megi ar 33,53 sekundēm, bet trešajā pozīcijā latvietis Andis Vārna, kurš ar zirgu Con Quick pārlekšanu veica 34,28 sekundēs.

Prestižajā Grand Prix pasaules kausa izcīņas maršrutā (160 cm) Ģirts Bricis ar Emilia Jolie JB gāza vienu šķērsli un distanci pabeidza kā desmitais. Kopā maršrutā startēja 31 dalībnieks.

Visus rezultātus iespējams apskatīt: http://online.equipe.com/en/competitions/11183

LJF preses dienests, Kate Ansone

foto:  Tallinn International Horse Show